Který pokladní systém je pro vás ten pravý?

Jakmile vašim klientům začnete poskytovat nějaké služby nebo zákazníkům prodávat zboží, ze zákona jim budete muset poskytovat pokladní doklad. V tomto směru vám bude nápomocný pokladní systém, který je jakousi nástavbou klasické registrační pokladny. Systém vám do podnikání na rozdíl od pokladny přinese řadu nových možností v podobě zajímavých funkcí. Nezáleží na tom, zda máte masážní salon, kadeřnictví, malý obchůdek, nebo gastro provozovnu. Poradíme vám, který POS systém bude nejideálnější právě pro vaše potřeby.

Jak vybrat POS systém?

Moderní POS systémy nabízejí celou řadu zajímavých funkcí, které vám pomohou např. i se správou zásob, nastavováním věrnostních programů nebo automatizováním objednávkových procesů. Jejich výběr přitom vůbec není složitý. Přirozeně začíná průzkumem trhu a zjišťováním informací o tom, co vám může který dodavatel poskytnout.

Nevolte ale hned ten nejlevnější POS systém. Vyhodnoťte si, co všechno vám dodavatel nabízí v „balíčku“. Možná se nakonec rozhodnete pro naoko dražší řešení, v jehož rámci ale dostanete mnohem více funkcí, jako ušitých pro váš typ provozovny.

Vybírejte POS systém dle typu provozovny

Máte maloobchodní provozovnu, jako například potraviny, řeznictví, květinářství, obchod s oblečením, drogerií, hračkami, rozličným zbožím či potřebami pro zvířecí mazlíčky?

V takovém případě budete potřebovat pokladní systém, jehož hlavní devízou bude rychlá a snadná obsluha. Kromě toho byste ale měli zpozornět i na téma skladových zásob. Jelikož se vás budou týkat pravidelné inventury, dbejte na to, aby měl váš nový POS systém celou skladovou evidenci takříkajíc v malíku. Samozřejmostí by měla být podpora snímačů, elektronických vah, věrnostních systémů, zákaznických karet atd.

Podnikáte v gastru a vedete restauraci, bar, pizzerii, kavárnu nebo cukrárnu?

Pak zaměřte pozornost na pokladní systém, který vám umožní využívání funkcí, jakými jsou například mobilní číšník, inteligentní stůl, vyvolávací systém nebo Kitchen Display System. Ocení je nejen vaši zaměstnanci, ale také vaši hosté. Samozřejmě, ani v tomto případě se neobejdete bez dobrého skladového hospodářství, v jehož rámci budete muset pozorně a dopodrobna sledovat i rozlévání alkoholu. A pokud jde o gastro segment, výhodou je takový pokladní systém, který automaticky nabídne i možnost napojení na externí objednávkové a rozvozové portály (Wolt, Bolt, Foodora a podobně).

Poskytujete zákazníkům určité služby, například v kadeřnictví, v masážním nebo kosmetickém salonu?

Podobně jako u maloobchodu se i u služeb standardně klade důraz na rychlou a jednoduchou práci s pokladním systémem. V menších prostorách jistě oceníte POS systém kompatibilní se zařízením kompaktních rozměrů. A při výběru pokladního systému do „služeb“ myslete i na věrné zákazníky – bude se vám hodit dobře vyladěný věrnostní systém. Myslete ale také na budoucnost. Budete-li kromě služeb chtít prodávat i s nimi související produkty, i zde bude vhodný POS systém umožňující sledovat stav zásob.

Nebo se věnujete stánkovému prodeji?

I v tomto případě doporučujeme rychlý a jednoduchý POS systém, který vám zajistí přehlednou kategorizaci a inventuru zboží nebo tisk uzávěrek. Mělo by jít o systém, který bude moct běžet na kompaktním mobilním zařízení – ideálně jako platební terminál a registrační pokladna v jednom.

Věděli jste, že? Výše popsané požadavky pro všechny typy zmíněných provozoven nabízí pokladní systém iKelp Pokladna.

Funkce systému iKelp Pokladna

Tipy při výběru pokladního systému

Když se na to podíváme o něco komplexněji, výběr pokladního systému není jen o funkcích a zohlednění typu provozovny. Svou roli může v konečném důsledku sehrát i „techničtější stránka“ POS systému. Co dalšího může při jeho výběru sehrát roli?

Jděte do cloudového softwaru

Většina POS systémů dnes funguje na cloudu. To znamená, že k vašim údajům můžete mít přístup prakticky odkudkoli na světě. Například manažeři gastro provozoven mohou mít pod drobnohledem dění v jejich podniku i na cestách, stačí jim k tomu jen chytrý telefon s přístupem na internet. Pohodlně tak mohou sledovat stav zásob, prodeje, objednávky a vše potřebné.

Vsaďte na univerzální POS systém

Pod slovním spojením univerzální POS systém si můžete představit takový, který podporuje všechny typy zařízení – od mobilů a tabletů přes platební terminály až po dotykové PC. Při koupi nového technického vybavení se tak v budoucnu nebudete muset limitovat na určité typy techniky. Nemluvě o tom, že to do vaší provozovny vnese velkou dávku variability. A v souvislosti s univerzálností POS systému určitě stojí za zmínku i podpora operačních systémů.

Věděli jste, že? Pokladní systém iKelp Pokladna funguje všude (Android, Windows, iOS, Linux, OS X). Vůbec nic nemusíte instalovat. S jeho využíváním můžete začít okamžitě.

Technické vybavenie a softvér iKelp Pokladňa
Zdroj: iKelp Pokladna

Získejte řešení jako šité na míru

Než se rozhodnete investovat do konkrétního POS systému, doporučujeme vám vybraného dodavatele kontaktovat. Požádejte o ukázku nebo bezplatnou zkušební verzi a nechte si zodpovědět všechny důležité otázky. Jednoduše, snažte se udělat všechno proto, abyste získali řešení, které bude jako šité na míru pro vaše podnikání. Pamatujte přitom na to, že dobrý dodavatel nabízí také nonstop technickou podporu, abyste se nemuseli obávat, že vám v případě nějaké poruchy nebude mít kdo pomoci.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard