Nekupujte drahý pokladní systém. Pronajměte si ho levně a výhodně!

Svět podnikatelů je dnes plný různých nástrah a úskalí. Maloobchodní provozovny, služby, gastro podniky či ubytovací zařízení rozhodně nemají na růžích ustláno. Proto je namístě hledat cestičky a způsoby, kterými si můžete své podnikání usnadnit. Pokud se chystáte otevřít novou provozovnu, bez pokladního systému – hardwaru i softwaru – se neobejdete. Co vám ale může výrazně zjednodušit situaci, je možnost si ho pronajmout. Vysvětlíme vám, proč se vyplatí více než jednorázová koupě.

Výhody pronájmu pokladního systému

Podnikatelé mají v podstatě dvě možnosti – buď si vyřeší pokladní systém koupí hardwarového zařízení, nebo najdou specializovanou firmu, která zastřeší jeho pronajmutí se vším, co k tomu patří. Víte, jaké jsou výhody pronájmu pokladního systému?

1. Pozitivní dopad na „cash flow“

Začínající podnikatelé obvykle počítají každou korunu. Proto je pro ně mnohem výhodnější zaplatit například 750 Kč za pokladní systém s pronajatým hardwarovým zařízením. Kdyby totiž měli hned v začátcích podnikání investovat 12 000 – 25 000 Kč do hardwaru a k tomu upisovat každý měsíc řekněme 500 Kč na pokladní systém, jejich počáteční náklady by se vyšplhaly na opravdu vysoká čísla.

Náš tip: Ušetřené peníze můžete použít například k naskladnění zásob ve vaší nové provozovně nebo k marketingovým účelům.

2. Nekonečná záruka

Představte si, že si k pokladnímu systému koupíte hardwarové zařízení za cca 12 000 – 25 000 Kč. Obdržíte na něj záruku maximálně 2 roky. Ale co potom? Hardware vám náhodou „odejde“ a můžete opětovně investovat obdobnou částku. Na druhé straně, když si k pokladnímu systému pronajmete i hardwarové zařízení, dostanete na něj prakticky „nekonečnou záruku“. Pronajímatel zařízení zákazníkovi garantuje funkční hardware po celou dobu pronájmu. Pokud by se rozbil, na jeho náklady dodá nové, funkční zařízení. Zákazníkovi tak odpadají náklady a starosti s případným servisem, pozáručními opravami nebo koupí nového zařízení.

3. Flexibilita

V začátcích podnikání vám pravděpodobně bude stačit co nejjednodušší a cenově nejdostupnější řešení pokladního systému. Myslete ale na to, že za jeden nebo dva roky se možná budete chtít posunout v podnikání o level výše a rozšířit vaše pracovní obzory. Pokud budete mít ve vaší provozovně zakoupené hardwarové zařízení, které již nebude odpovídat vašim nárokům, budete muset řešit jeho prodej a následnou koupi nového zařízení. Pokud byste ale měli pokladní systém pronajatý, jednoduše se domluvíte s vaším pronajímatelem na novém „balíčku“, který bude obsahovat hardware i software přesně podle vašich aktuálních požadavků.

4. Aktualizace a vylepšení

Při pronájmu pokladního systému můžete automaticky počítat s přístupem k nejnovějším aktualizacím a vylepšením, které bude pravidelně přinášet poskytovatel vašeho softwaru. Máte tak jistotu, že váš pokladní systém bude stále aktuální a funkční.

pokladní systém

5. Záruka bezpečnosti

Pronájem pokladního systému s sebou přináší také záruku bezpečnosti. Poskytovatel hardwaru a softwaru se vám totiž zavazuje, že jeho řešení splňuje všechny legislativní i bezpečnostní normy. V důsledku toho budou vaše transakce i evidence z právního hlediska v maximálním pořádku. A je nutné podotknout, že bez vašich starostí a zásahů.

6. Odstranění volatility z nákladů

Představte si, že máte pronajatý pokladní systém s hardwarovým zařízením za 750 Kč měsíčně. V takovém případě můžete dlouhodobě počítat s touto částkou jako s fixním měsíčním nákladem, který vám nebude „skákat“ v závislosti na potřebě servisu nebo výměně zařízení.

Řešení na míru

Z nabídky pronajímatelů si můžete vybrat jednoduchý, bezproblémový a levný pokladní systém buď z připravených „balíčkových“ možností pronájmu, nebo vám navrhnou řešení přesně podle vašich potřeb a požadavků. Určitě se s nimi doporučujeme poradit o vhodné alternativě, která pro vás bude ekonomicky výhodná a z pohledu zabezpečení všech procesů provozovny co nejefektivnější.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard