Platebním terminálem můžete víc získat než ztratit

Trend v oblasti placení za služby i produkty je jasný – do popředí se stále více dostávají bezhotovostní platby, které pomalu, ale jistě vytlačují hotovost. Na druhé straně pořád najdeme zákazníky, kteří preferují platbu v hotovosti. Jako „hlava provozovny“ proto musíte myslet na všechny. Bez jakýchkoli pochybností však platí, že platebním terminálem můžete víc získat než ztratit. Na základě následujících řádků nám dáte jistě za pravdu, že patří i do vaší provozovny.

Platební terminál – nejrychlejší a nejjednodušší způsob placení

Přijímání digitálních plateb, resp. bezhotovostní platba představuje nejrychlejší a zároveň nejjednodušší způsob uskutečňování transakcí. Z tohoto důvodu ho ocení nejen vaši zaměstnanci, respektive vy, ale také hosté, pro které je většinou pohodlnější přiložit kartu k terminálu než lovit v peněžence a po kapsách hotovost a čekat na vrácení. Nemluvě o tom, že žijeme v rychlé době, kdy má každý naspěch.

Výhody platebního terminálu

Přijímání plateb v hotovosti se může na první pohled zdát tím nejspolehlivějším řešením. Když se nad tím ale zamyslíte, při přebírání bankovek a mincí může dojít k chybám a omylům v důsledku selhání lidského faktoru. Takové riziko u bezhotovostní platby nehrozí.
Kromě toho, čím více hotovosti na provozovně, tím větší riziko jejího odcizení. Naopak, když si vyberete platební terminál, můžete se spolehnout na ochranu vašich peněz ze strany banky.

No a pozornost si zaslouží i skutečnost, že zatímco pro vaše zákazníky jsou digitální platby prostřednictvím platebního terminálu maximálně pohodlné, pro vás jsou velmi snadno evidovatelné. A přitom vám v budoucnu mohou být prospěšné ještě i při zpracovávání případného vrácení zboží nebo analyzování nákupního chování vašich zákazníků během konkrétních dnů nebo časových úseků.

Zapamatujte si: Poskytování bezhotovostních plateb ve vaší provozovně nemusí být vůbec finančně nákladné. V současnosti si totiž můžete pronajmout registrační pokladnu s možností přijímání plateb kartou. Poplatky za platební terminál vás tak vyjdou na minimum. Výhodou tohoto řešení je i to, že pokud si vyberete správného pronajímatele, pokud by se zařízení náhodou rozbilo nebo by vyžadovalo jakýkoli servis, o vše se bezplatně postará.

registracna pokladnica a platobny terminal iKelp
Registrační pokladna a platební terminál k pronájmu. Zdroj: iKelp

Bezhotovostní platby vs. placení v hotovosti

Jak jsme naznačili již o něco výše, v rámci umožňování bezhotovostních plateb myslete i na zákazníky, kteří preferují platbu v hotovosti. Hybridní model, který dává zákazníkům možnost platit oběma způsoby, je znakem moderní ekonomiky. Žádného z vašich návštěvníků totiž nebude omezovat nebo nutit do jednoho ze způsobu plateb.

Za zmínku stojí i psychologický efekt, který v tomto případě jasně hovoří ve prospěch bezhotovostních plateb. Jednoduše řečeno, zákazníky „méně bolí“ utratit peníze kartou oproti hotovosti, kterou reálně vnímají ve svých rukou. Ze studií dokonce vyplývá, že zákazníci utrácejí při platbě kartou až do 18 % více než při placení v hotovosti.

Příklad: Představte si, že vaše tržby dosahují v průměru 25 000 Kč. Pokud by se vám je podařilo navýšit o zmiňovaných 18 % jen díky platebnímu terminálu, vzrostly by o 4 500 Kč. A i kdybyste náhodou museli zhruba 1 % (250 Kč) oželet na transakčních poplatcích, stále byste byli v plusu o slušných 4 250 Kč. Nemyslete proto jen na fakt, že při absenci bezhotovostních plateb ušetříte na transakčních poplatcích.

Write by Author / Vytvorené by
Besteron VISA, MasterCard